Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Kotletovi Lovci: Masakr podle nejdivočejších snů

12. 07. 2015 22:32:49
Tvrdé fanouškovské jádro čekalo na novou knížku Františka Kotlety v křečích každodenních diskusí o tom, kdy už to sakra vyjde. A pak to konečně vyšlo. Lovci mají koule a nebojí se je použít.

Není to ani Bratrstvo krve, ani Perunova krev a bohužel ani další Příliš dlouhá swingers party, Lovci mají od každého trochu a ono to nakonec nějak funguje. Ne nějak, skvěle.

Samozvaný první český superhrdinský román má opět všechno, co má taková dobrá oddechovka mít. Především spoustu krve a prakticky nezničitelných záporáků. Pak taky hodně krve. Když přicmrdnete ještě pár kapek, pak to bude asi všechna krev. Ke krvi v knížkách patří neodmyslitelně i sex. Ten tu taky je. Základ je tedy v pořádku. V Lovcích se pak přidává ještě trocha toho fantazírování o budoucnosti, o velmi multikulturní Praze a jejích problémech v roce 2050. To je ale jenom na dokreslení atmosféry. Hlavně jde o politiku, která je hodně zkorumpovaná a hodně propletená se zločinci všeho druhu. Zase trochu nová kombinace a zase funguje. Jak to sakra ten Kotleta dělá?

K tomu všemu se pak samozřejmě přidává ještě typický humor. Některé hlášky stojí za to, mě pobavila třeba “budiž jí peklo těžké”, to má přesně tu správnou dávku ironie. Ale i když se Kotleta ve vtipkování hodně zlepšil, ještě to není ono. V těch krvavých scénách to pořád tak úplně nesedí. Jenže my tu srovnáváme s velmistrem Kulhánkem, takže i přiblížení se k jeho nadpozemské dokonalosti je známkou velkých kvalit autora.

A teď k mé proslulé zžíravé kritice. Lovci se čtou hladce jako když používáte kvalitní gelík, akce je tam dostatek, má to spád a spoustu zbraní. Ale chybí trocha babrání se v detailech. Celou dobu se mluví o vylepšeních a o spešl zbraních, ale že by nám chudákům někdo pořádně vysvětlil, jak že ti šílenci vylepšení fungují, to se nestane. Konec jsem pochopila jako náznak pokračování příště, tak snad. Vůbec trochu propracovanější postavy by se hodily. Klidně si přečtu o pár stránek víc a budu mít jasno, která holka a který kluk se mi líbí a jsou sympaťáci. Nemluvě o hlavním hrdinovi, kterého u Kulhánka zpravidla prostě miluju, ať je sebedivnější. To se mi u Kotlety zatím nestalo.

Lovci jsou návratem k čisté akci a bitkám na úkor slovanských bohů a afrických rituálů. Jestli to bude autor střídat, bude to fajn, ale nerada bych se vzdala něčeho ve stylu Perunovy krve a zmíněné Příliš dlouhé swingers party nadobro. Protože tou druhou zmiňovanou už šlapal Kotleta na paty Kulhánkovi. Lovci těchto kvalit nedosahují.

Autor: Adéla Ištvánková | neděle 12.7.2015 22:32 | karma článku: 8.33 | přečteno: 352x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Ladislav Kolačkovský

Pořad Modrá krev a neexistující rytířství současné rodiny Stránských

I tento článek musím věnovat další hrubé chybě v díle pořadu Modrá krev. Pan režisér Jiří Stránsky byl bezpochyby rytířem ducha, ale ani jemu, ani jeho rodině by žádné rytířské tituly nenáležely ani za existence monarchie.

26.3.2023 v 17:18 | Karma článku: 24.42 | Přečteno: 770 | Diskuse

Pavel Král

Jak získat dvojnásobný díl dědictví?

„Tobě dávám o jeden díl víc než tvým bratrům; ...“ Když jsem o této větě přemýšlel, tak se mi hned rozběhly myšlenky k dvojnásobnému dílu. Vzpomněl jsem si na proroka Elíšu, jak žádal Eliáše o dvojnásobný díl. 2 Královská 2:9

26.3.2023 v 13:00 | Karma článku: 5.40 | Přečteno: 186 | Diskuse

Josef Zbořil

Anekdoty spisovatele a profesora MUDr. Josefa Thomayera nejen o „středočeské zblbělosti“

Prof. MUDr. Josef Thomayer (1853-1927) byl významný český lékař, narozený na Domažlicku, který se vedle tvoření lékařského názvosloví a psaní populárně-vědeckých knih zabýval i literární tvorbou.

25.3.2023 v 12:06 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 445 | Diskuse

Daniel Trojan

Recenze filmu Nezvěstná - 67,5 %

Matka se svým přítelem zmizela během dovolené v daleké Kolumbii. Její dcera se proto pouští do vyšetřování, při kterém musí využít všechny možnosti internetu a dnešní moderní techniky, jelikož samotná destinace je mimo její dosah.

24.3.2023 v 19:00 | Karma článku: 5.47 | Přečteno: 102 | Diskuse

Richard Mandelík

Markéta Janoušková ze soudobého soudku

21. března se za podpory Nadačního fondu Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové v rámci výzvy Kalabis 100, Dwight and Ursula Mamlok Stiftung a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti v Dvořákově muzeu dává zajímavý koncert.

24.3.2023 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1046
Žurnalistiku jsem studovala, abych se zdokonalila, politologii abych se zorientovala, a teď se to pokouším dát dohromady. K tomu si přimíchávám fotografování metodou pokus omyl a cestuji, abych měla co fotit. Bez sportu by mi mozek brzy vynechával, bez knížek by byl můj život ochuzený a bez přátel nudný. Studium: Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně Zaměstnání: Odpovědná redaktorka a PR specialista v Kulturním centru Turnov

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...