Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Příliš dlouhá swingers párty trvá tak akorát pět povídek

5. 12. 2014 19:07:12
František Kotleta se v Příliš dlouhé swingers párty pouští do úplně nového formátu. Až doteď si mohli jeho fanoušci vychutnat série románů, čerstvě vydaná novinka je ale souborem pěti povídek. Nutno podotknout, že autorovi kratší prostor svědčí. Ani žánr detektivky, i když trochu netradičně pojatý, není Kotletovým obvyklým stylem zpracování. František Kotleta překvapil, ovšem velmi příjemně. 

Tematicky se Příliš dlouhá swingers párty jedním prstíčkem dotýká předcházející série nazvané Perunova krev. Do drsňáckých příběhů se míchá magie, samozřejmě ta černá, a kdo si vzpomene, tak i slovanští bohové uměli pár těch nadpozemských triků. Tady se ale paranormální jevy zamotávají do vražd a brutálních zločinů, a to všechno na pozadí či poprsí sexu. Skutečně velkorysého množství sexu.

Sex a krev jsou naprosto všude. Po přečtení by slabší jedinci mohli propadnout pocitu, že souložit jen párkrát týdně jen s jedním partnerem je něco úchylného. Naopak nekonečné sexuální orgie, hromadné soulože a BDMS patří k životu stejně jako vzduch. Vždyť sám autor promění ve vzájemně provázaných povídkách hlavního hrdinu ze stydlivky v sexuální mašinu, která pak začne v podstatě bez povšimnutí chodit s jednou z pražských prostitutek.

Podstata Příliš dlouhé swingers párty jako knihy by se dala přirovnat k tvrdému pornu s geniálním vtipem a dobrými zápletkami k tomu. Potkáváme se v ní s detektivní kanceláří JUDr. Koudy, který zaměstnává ještě vědeckého pracovníka Tomáše Koska a dva drsňáky – Horta a Gibsona. Partička se specializuje na vraždy, do kterých se přimotala magie. Je přece naprosto normální, že lidé nebo bytosti lidského původu využívají temné démony k vykonávání své vůle. Jeden příklad za všechny: V povídce Temné kobky využijí zlí chytráci sílu démona k ovládnutí prostitutek. Ty pak chtějí jenom plnit přání svých pánů a nemají žádné hranice, análním sexem počínaje a těžko představitelnými praktikami konče. Tohle je ale méně tradiční případ k vyšetřování, většinou se páni hlavní hrdinové specializují na vyrvaná srdce z těl a mrtvoly přibité na stropě do tvaru osmičky. Řešením je většinou nějaké zaklínadlo nebo soška boha s obrovským přirozením.

Příliš dlouhá swingers párty se čte podobně jako všechny Kotletovy knížky jako po másle, nebo v tomto případě možná spíš jako po lubrikačním gelu. Má to švih, jde na to tvrdě, do hloubky a pořádně si to užívá. Průzkum pro knihu si musel autor jednoznačně parádně užít. Snad se z těch pohlavních nemocí vyléčí.

 

Autor: Adéla Ištvánková | pátek 5.12.2014 19:07 | karma článku: 13.12 | přečteno: 1618x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Ladislav Kolačkovský

Pořad Modrá krev a neexistující rytířství současné rodiny Stránských

I tento článek musím věnovat další hrubé chybě v díle pořadu Modrá krev. Pan režisér Jiří Stránsky byl bezpochyby rytířem ducha, ale ani jemu, ani jeho rodině by žádné rytířské tituly nenáležely ani za existence monarchie.

26.3.2023 v 17:18 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 777 | Diskuse

Pavel Král

Jak získat dvojnásobný díl dědictví?

„Tobě dávám o jeden díl víc než tvým bratrům; ...“ Když jsem o této větě přemýšlel, tak se mi hned rozběhly myšlenky k dvojnásobnému dílu. Vzpomněl jsem si na proroka Elíšu, jak žádal Eliáše o dvojnásobný díl. 2 Královská 2:9

26.3.2023 v 13:00 | Karma článku: 5.40 | Přečteno: 188 | Diskuse

Josef Zbořil

Anekdoty spisovatele a profesora MUDr. Josefa Thomayera nejen o „středočeské zblbělosti“

Prof. MUDr. Josef Thomayer (1853-1927) byl významný český lékař, narozený na Domažlicku, který se vedle tvoření lékařského názvosloví a psaní populárně-vědeckých knih zabýval i literární tvorbou.

25.3.2023 v 12:06 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 446 | Diskuse

Daniel Trojan

Recenze filmu Nezvěstná - 67,5 %

Matka se svým přítelem zmizela během dovolené v daleké Kolumbii. Její dcera se proto pouští do vyšetřování, při kterém musí využít všechny možnosti internetu a dnešní moderní techniky, jelikož samotná destinace je mimo její dosah.

24.3.2023 v 19:00 | Karma článku: 5.47 | Přečteno: 102 | Diskuse

Richard Mandelík

Markéta Janoušková ze soudobého soudku

21. března se za podpory Nadačního fondu Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové v rámci výzvy Kalabis 100, Dwight and Ursula Mamlok Stiftung a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti v Dvořákově muzeu dává zajímavý koncert.

24.3.2023 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1046
Žurnalistiku jsem studovala, abych se zdokonalila, politologii abych se zorientovala, a teď se to pokouším dát dohromady. K tomu si přimíchávám fotografování metodou pokus omyl a cestuji, abych měla co fotit. Bez sportu by mi mozek brzy vynechával, bez knížek by byl můj život ochuzený a bez přátel nudný. Studium: Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně Zaměstnání: Odpovědná redaktorka a PR specialista v Kulturním centru Turnov

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...