Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Zejtra napořád má holywoodské ambice, sám sobě se ale míjí

20. 07. 2014 0:41:45
Rudolf Havlík se ve svém režijním debutu uvedl na českou scénu vskutku ve velkém stylu. Pročeřil vody naší zatuchající filmové tvorby příjemnou akčně komediálně romantickou road-movie. Přesto se zdá, jako by se sám nemohl rozhodnout, jestli chce víc tu komedii nebo kvalitní akční psychologickou sondu do společnosti.

 

Film Zejtra napořád se v traileru i v anotacích stylizuje do role hlubšího příběhu o hledání smyslu života, o hledání lásky a pátrání po spoustě dalších věcí. Což je ale škoda, protože se povedlo natočit geniální vtipný film bez patosu, jen si toho tvůrci nějak zapomněli všimnout. Buď toho chtěli moc a povedlo se jen něco, nebo se nepovedlo všechno a nějakou náhodou se to vlastně nepovedlo dokonale. 

Batěk perfektní, u Kerekes nic nového

Hlavní hrdina v podání charismatického Pavla Baťka nechce dokončit školu, najít si práci a manželku a plodit děti. Líbí se mu pohybovat se někde na hraně. Obchoduje s čínskými žlutými tričky Adadas a paktuje se s šéfem podsvětí, kterého překvapivě bez zbytečného komického nádechu vystřihl Jiří Lábus. Pak taky hledá asi něco jako lásku, přitom přímo pod nosem má svůdnou Vicu Kerekes.  Slovensko-maďarská herečka ale bohužel kromě trochu rozmazané řasenky od příležitostných slz, několika temperamentích projevů vášnivé povahy a sexy pohledů příliš zajímavého nepředvedla.

Zato postava herce Filipa Blažka tahá svého nejlepšího kamaráda bez mrknutí z nejrůznějších průšvihů. Za jeden jediný film zvládne vyhnat divočáka z auta, vyřídit žárlivého milence a v bezesporu v nejlepší scéně zneškodnit mafiána. Člověk by nevěřil, jak vtipné může být omráčení nepohodlného pronásledovatele.

Aby byo na co se koukat

"Snažili jsme se udělat především zábavný film, který se nebere zas tak moc vážně. Aby se bylo na co koukat. Aby lidé, kteří přijdou do kina, měli pocit, že viděli něco, na co jim stálo za to přijít," řekl mimo jiné o své prvotině režisér a zároveň scénárista Rudolf Havlík. A přesně to se povedlo. Nemá smysl se nutit do polohy, kterou film prostě nenaplnil. Nejde o filosofické choutky, ale o zábavu. A tu Zejtra napořád zvládá na jedničku. Perfektní propracování, kamera a vskutku Holywoodsky zvládnutá hudba už jsou jen třešničkou na dortu. Díky za oživení české scény, už bylo na čase. 

Autor: Adéla Ištvánková | neděle 20.7.2014 0:41 | karma článku: 6.99 | přečteno: 426x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Ladislav Kolačkovský

Pořad Modrá krev a neexistující rytířství současné rodiny Stránských

I tento článek musím věnovat další hrubé chybě v díle pořadu Modrá krev. Pan režisér Jiří Stránsky byl bezpochyby rytířem ducha, ale ani jemu, ani jeho rodině by žádné rytířské tituly nenáležely ani za existence monarchie.

26.3.2023 v 17:18 | Karma článku: 24.42 | Přečteno: 771 | Diskuse

Pavel Král

Jak získat dvojnásobný díl dědictví?

„Tobě dávám o jeden díl víc než tvým bratrům; ...“ Když jsem o této větě přemýšlel, tak se mi hned rozběhly myšlenky k dvojnásobnému dílu. Vzpomněl jsem si na proroka Elíšu, jak žádal Eliáše o dvojnásobný díl. 2 Královská 2:9

26.3.2023 v 13:00 | Karma článku: 5.40 | Přečteno: 187 | Diskuse

Josef Zbořil

Anekdoty spisovatele a profesora MUDr. Josefa Thomayera nejen o „středočeské zblbělosti“

Prof. MUDr. Josef Thomayer (1853-1927) byl významný český lékař, narozený na Domažlicku, který se vedle tvoření lékařského názvosloví a psaní populárně-vědeckých knih zabýval i literární tvorbou.

25.3.2023 v 12:06 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 446 | Diskuse

Daniel Trojan

Recenze filmu Nezvěstná - 67,5 %

Matka se svým přítelem zmizela během dovolené v daleké Kolumbii. Její dcera se proto pouští do vyšetřování, při kterém musí využít všechny možnosti internetu a dnešní moderní techniky, jelikož samotná destinace je mimo její dosah.

24.3.2023 v 19:00 | Karma článku: 5.47 | Přečteno: 102 | Diskuse

Richard Mandelík

Markéta Janoušková ze soudobého soudku

21. března se za podpory Nadačního fondu Viktora Kalabise a Zuzany Růžičkové v rámci výzvy Kalabis 100, Dwight and Ursula Mamlok Stiftung a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti v Dvořákově muzeu dává zajímavý koncert.

24.3.2023 v 7:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1046
Žurnalistiku jsem studovala, abych se zdokonalila, politologii abych se zorientovala, a teď se to pokouším dát dohromady. K tomu si přimíchávám fotografování metodou pokus omyl a cestuji, abych měla co fotit. Bez sportu by mi mozek brzy vynechával, bez knížek by byl můj život ochuzený a bez přátel nudný. Studium: Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně Zaměstnání: Odpovědná redaktorka a PR specialista v Kulturním centru Turnov

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...