Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. března 2023 Soňa

Vláda v nedohlednu a Zeman se směje

29. 10. 2013 12:13:06
Hašek se Sobotkou se dohadují jako dva manželé a Zeman se u toho směje. Dál vládne Rusnokova vláda a v nejbližší době sestavení lidmi zvoleného kabinetu nehrozí.

Zdálo se, že sociální demokracie byla jednou z mála českých stran, které se ještě nepodařilo naštvat úplně všechny své voliče. Teď to tedy dohání, seč jí síly stačí. Před volbami se na sebe Hašek se Sobotkou přátelsky šklebili, slibovali jednotu a jasné zítřky. Ještě v sobotu v podvečer chtěl Hašek udržet Sobotkovu hlavu na svém místě, padat prý nebude. Pak na něj ale asi přišlo prozření v podobě rady dobrého prezidenta Zemana a najednou byl předseda ČSSD nepoužitelný pro vedení strany a už vůbec neměl nárok jednat o sestavení vlády. A tak se teď hádají. Člověk musí až stydlivě odvracet oči od trapnosti, která spor provází. Jako dva manželé u rozvodu.

Zatím se ale Zeman směje. Je to rozhodně chytrý král Jelimán, ten náš prezident. Kamarádovi Michalovi poradil, ať do toho jde, ať toho hrozného Sobotku sesadí. A Hašek šel a vyvolal konflikt, protože když si Zeman myslí, že je to dobrý nápad, tak asi je. Jenže zatímco se ČSSD hádá, vládne nám Zemanova/Rusnokova vláda a co víc si přát. Prezident odhaduje sestavení vlády někdy na začátku nového roku a do té doby se může smát. Představuji si ho na Hradě v pracovně, jak se svíjí hysterickým smíchem v křečích.

Před volbami se mluvilo o tom, že lidé jsou znechucení politikou a přijdou volit proti tradičním stranám. Stalo se. Občanská demokratická strana se ztratila v oparu prachu, který za sebou při raketovém stoupání nechával Andrej Babiš. Sociální demokracie si mohla nechat o toužených třiceti procentech jen zdát. Zato hnutí ANO v čele s miliardářem Babišem se zdá zaskočené obrovskou podporou a neví, co si počít.

Jestli se vládu nakonec povede sestavit, to je ve hvězdách. Nemusí mít ale dlouhého trvání. V příštích předčasných volbách budou naštvaní už i voliči ČSSD a Babiš se bude třeba muset poprat s větším soustem, než je účast ve volbách. Premiér Babiš. Že si ho StB vedla jako svého agenta nevadí, protože Lustrační zákon nepočítá se tím, že by mohl mít někdo takovou drzost se estébáckým škraloupem hnát až na nejvyšší posty.

Autor: Adéla Ištvánková | úterý 29.10.2013 12:13 | karma článku: 18.34 | přečteno: 699x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Rakušan si plat zaslouží!

Vít Rakušan se rozhodl rázně se vypořádat s tématem zastropování platů politiků. On si plat zaslouží a s ním jistě i jeho „kámoš“ Ivan Bartoš.

28.3.2023 v 8:30 | Karma článku: 20.13 | Přečteno: 187 | Diskuse

Michal Sabó

USA v plamenech: Rusko vítězí aneb poluce na sovětský způsob

O víkendu se zhrozil celý svět, když Rusko oznámilo rozmístění atomových zbraní v Bělorusku. Máme se opravdu bát nebo je to jen ukázka ruského anachronismu???

28.3.2023 v 7:19 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 172 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael: Premiér ustoupil

Izrael těchto dnů: Týdenní demonstrace proti reformě justičního systému. Masivní. V součtu statisícové. Prý největší od vzniku státu, který brzy oslaví 75. narozeniny. Vyhlášena byla generální stávka.

27.3.2023 v 22:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 86 | Diskuse

Otto Kamm

Tak jsme se dočkali zákeřného a nečekaně podlého jednání od šéfa Pracáku

Náhodou i já jsem si stěžoval na neuvěřitelně dlouhé fronty, dlouhé hodiny čekání na ÚP a na absolutně nepochopitelné mnohostránkové žádosti na cokoliv, na příspěvek na bydlení - zvláště.

27.3.2023 v 18:33 | Karma článku: 35.48 | Přečteno: 903 | Diskuse

Michal Vimmer

Konec levné legrace

Všude kolem stávky, nepokoje, Unás je pohoda. My své vládě věříme, protože dělá, co umí a jinak to ani nejde. Nevoliči Generála nechápali, co je to ten slibovaný Řád a Klid. Generálovi voliči tušili správně, a teď už víme všichni.

27.3.2023 v 10:16 | Karma článku: 34.87 | Přečteno: 1410 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1046
Žurnalistiku jsem studovala, abych se zdokonalila, politologii abych se zorientovala, a teď se to pokouším dát dohromady. K tomu si přimíchávám fotografování metodou pokus omyl a cestuji, abych měla co fotit. Bez sportu by mi mozek brzy vynechával, bez knížek by byl můj život ochuzený a bez přátel nudný. Studium: Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně Zaměstnání: Odpovědná redaktorka a PR specialista v Kulturním centru Turnov

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...